HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

glutensiz ürünlerle ilgili bilgiyi paylaşmak istedim FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

Join the forum, it's quick and easy

HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

glutensiz ürünlerle ilgili bilgiyi paylaşmak istedim FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU FORUM SİTESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERKONU

Similar topics

glutensiz ürünlerle ilgili bilgiyi paylaşmak istedim

Hande(NURİCAN'ın annesi)
      Hande(NURİCAN'ın annesi)
      Tecrübeli
      Tecrübeli

Kadın
      Burç Sembolü : Başak / 24 Ağustos - 23 Eylül
      Mesleği : NURİCANIN ANNESİYİM
      Medeni Durumu : Evli
      Çocuk Sayısı : 1
      Eğitim Durumu : MESLEK LİSESİ
      Yaşadığı Şehir / Ülke : BURSA
      Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
      Site Puanı Site Puanı : 7
      Rep Puanı Rep Puanı : 11

glutensiz ürünlerle ilgili bilgiyi paylaşmak istedim Empty glutensiz ürünlerle ilgili bilgiyi paylaşmak istedim

Mesaj tarafından Hande(NURİCAN'ın annesi) Salı 15 Tem. 2008, 5:37 pm

Firmamız 2003 yılından bu yana ülkemizde önce Glutano daha sonra Schar markaları ile en geniş glutensiz ürün ithalatını ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Glutensiz gıdalar Çölyak Hastaları için hayat boyu vazgeçilmez bir beslenme zorunluluğudur.

Öte yandan, glutensiz gıdalar özellikle son yıllarda kazeinsiz gıdalar ile birlikte Otizm Hastalarının da beslenmesinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Gerek doktor tavsiyelerinde gerekse internette yer alan hastaların yaşanmış anlatımlarında GFCF (Glutensiz ve Kazeinsiz) diyet sıklıkla yer almaktadır. DAN (Defeat Autism Now - Otizmi Şimdi Yen) hareketi çerçevesinde glutensiz ve kazeinsiz diyet Otizm tedavisinde her geçen gün daha da dikkat çekmektedir. Bu diyet programı sonucu birçok otistik çocuğun konuşmasında ve hareketlerinde orta ve orta üstü iyileşme gözlemlenmiştir.

Schar markalı ürünlerimiz Çölyak Hastaları için özel üretilmiş olduğundan tamamen glutensizdir. Ancak çölyak hastaları için kazein bir sorun teşkil etmediğinden bazı ürünlerimiz süt içermektedir. Schar ürünlerinin içerik detayları gösteren tablo aşağıda olup daha fazla bilgi için bize 0216 4160793 nolu telefondan veya payidar@solid. com.tr e mailinden ulaşıp bilgi alabilirisiniz. Ayrıca çölyaklılar için hazırlamış olduğumuz aylık e bülten sitemiz www.glutenvesiz. com sitesinden sürekli güncel bilgileri ve ürünleri bulabileceğiniz satış noktalarını takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla

Payidar Demirtaş

0216 4160793 – 94

Forum Saati Perş. 28 Mart 2024, 1:45 pm