HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

türkiyede kriz...! FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

Join the forum, it's quick and easy

HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

türkiyede kriz...! FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU FORUM SİTESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERKONU

türkiyede kriz...!

reco_54
    reco_54
    Ödüllü Üye
    Ödüllü Üye

Erkek
    Burç Sembolü : Terazi / 24 Eylül - 23 Ekim
    Mesleği : Otomativ
    Medeni Durumu : Evli
    Çocuk Sayısı : 1
    Eğitim Durumu : Lise
    Yaşadığı Şehir / Ülke : Bursa
    Resim Resim : ---
    Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
    Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler :
    İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.
    Site Puanı Site Puanı : 583
    Rep Puanı Rep Puanı : 81

türkiyede kriz...! Empty türkiyede kriz...!

Mesaj tarafından reco_54 Paz 26 Ekim 2008, 4:45 pm

türkiyede yasanan krizden kim sorumlu?bir cok fabrika ya kapanıyo ya isci cıkartıyor yada izne cıkartıyo mesala benim sektörüm otomobil krizde ve bizde izne cıktık mecburi olarak...bu konuyu islemeye karar verdim bu suni bir krizmi yoksa gercekmi? iste buna benzer haberler..

türkiyede kriz...! Aksam_logo
    türkiyede kriz...! G2

Dolar fırlayınca batan tekstilci, vekile mesaj atıp boğazını kesti!

Küresel krizin derinden sarstığı tekstil dünyası dün acı bir haberle sarsıldı. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Atak Tekstil Örgü Kimya ve Boya Sanayi’nin sahibi Mehmet Ağcabay (44) evinde ölü olarak bulundu. İşadamının falçatayla boğazını keserek yaşamına son verdiği ortaya çıktı.

AİLEME İYİ BAKIN

Dram yüklü intihar dün Ağcabay’ın Bağbaşı Beldesi’ndeki evinde yaşandı. Uzun süredir psikolojik tedavi gören iki çocuk babası Ağcabay, evde yalnız olduğu sırada falçata ile boğazını kesti. Eve gelen Ayşe Ağcabay eşinin kanlar içindeki cansız bedeniyle karşılaştı. İşadamının geride “Hayatta başarılı olamadım. Herkesten özür diliyorum. Ölümümden kimse sorumlu değildir. Ailem ve çocuklarıma iyi bakın” diye not bıraktığı belirtildi.

VEDA MESAJI

Ağcabay’ın 5 yıl önce ekonomik sıkıntılar nedeniyle batma noktasına geldiği, Gümüşler semtindeki fabrikasını arkadaşlarının yardımıyla toparladığı bildirildi. İşadamını intihara sürekleyen süreç ise geçtiğimiz yıl dolara endeksli olarak makine satın almasıyla başladı. Dolardaki ani yükseliş ve borçlarının katlanması işadamını iyiden iyiye bunalıma soktu. Ağcabay’ın yaşamına son vermeden önce AKP Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, AYSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Gökçe ve 20 kişiye, “Artık ben yokum” diyerek mesaj attığı öğrenildi.

Ağcabay’ın intiharı Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nu ve iş dünyasını şoke etti. Oda Başkanı Necdet Özer, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek “Mehmet Ağcabay ile geçtiğimiz çarşamba günü yapılan yönetim kurulu toplantısında görüşmüştük. İntihar ettiğini duyunca şoke olduk. İşleri 5 yıl önce bozulmuştu ama dostlarının yardımıyla yeniden toparlamıştı. Uzun süredir psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Çok üzgünüz” dedi. Öte yandan işadamının piyasaya da yüklü miktarda borçlu olduğu öğrenildi.

--------------------------------------------------------------------------------

10 BİN KİŞİ İŞSİZ, SOSYAL PATLAMA KAPIDA

DENİZLİ’NİN en büyük firmaları da ekonomik krize yenik düşerek son 3 ayda kapılarına kilit vurdu.

Havlu, bornoz, nevresim gibi ürünlerden yılda 1,5 milyar üzerinde ihracat yapan kentte bu nedenle 10 bine yaklaşık kişi işsiz kaldı. Kapatılan fabrikaların Denizli tekstil ihracatındaki payının 100 milyon doların üzerinde olduğu belirtildi. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, gerekli önlemler alınmazsa kentte sosyal patlamanın eşiğine gelineceği uyarısında bulundu. Keçeci, “Gelinen noktada hükümete önemli görevler düşüyor. Üretimin devam etmesi için devletin gerekli desteği yapması gerekiyor. Elektrik, doğalgaz pahalı, vergiler ağır, faizler yüksek. Aksi halde işsizler ordusu yaratılacak. Bizim korkumuz, sosyal patlama gibi istenmeyen olaylarla karşı karşıya kalmak” dedi.
    reco_54
    reco_54
    Ödüllü Üye
    Ödüllü Üye

Erkek

türkiyede kriz...! Empty Geri: türkiyede kriz...!

Mesaj tarafından reco_54 Paz 26 Ekim 2008, 6:21 pm

türkiyede kriz...! Manset

Dramın çocukları

4 kardeşten biri okulda açlıktan bayıldı. Yürek yakan dram öyküsü de orada yazıldı. Baba hapiste, anne çalışmak için Gaziantep'teydi. Ortada ise bir yatak ve sınırsız sefalet vardı.
    türkiyede kriz...! B1E7DACC4889FD4CB0D7B9CDb

En büyüğü 14, en küçüğü
    4 Mersin'de 9 yaşındaki A.Ö., okulda açlıktan bayıldı. Durum muhtara haber verildi ve çocuğun evine gidildi. Manzara çok ürkütücüydü. Evde 3 çocuk daha vardı. En büyüğü 14, en küçüğü 4'ünde 4 kardeşin babaları 3 yıl önce hapse girmiş, anneleri ise iş için Gaziantep'e gitmişti.

Çocuk Esirgeme sahiplendi
    4 kardeş, komşuların verdiği yemekle karınlarını doyurmaya çalışıyordu ama bu destek de bir süre sonra kesilmişti. Tek yatakta yatan kardeşlere çocuk esirgeme kurumu sahip çıktı. Bakımları yapılacak olan çocuklar, bakabilecek durumda ise annelerine verilecek.

İnsanlığımızdan utanıyoruz

Mersin'de 9 yaşındaki Ali'nin derste açlıktan fenalaşması bir dramı ortaya çıkardı. Ali'nin evinde açlık ve sefalet içinde yaşayan 3 kardeşi daha bulundu.

Bu 4 kardeşin sefaletinin öyküsü, ama aslında, 'bu kadar da olmaz' dedirten insanlık ayıbı. Evde bir yatak ve üzerinde açlıktan kıvranan sefalet içindeki 3 çocuk. Mersin'de babaları hapiste, anneleri de çalışmak için Gaziantep'te olan 4 kardeşin yürekleri sızlatan dramı 9 yaşındaki A.'nın derste fenalaşmasıyla ortaya çıktı. Olayı araştıran öğretmenler, A.'nın okula aç geldiği gerçeğiyle yüzleşince mahalle muhtarına durumu haber verdiler.

Boş bir evde aç bir yaşam...
    Apartopar A.'nın yaşadığı eve giden mahalle muhtarı Evliya Yüksel, gözlerine inanamadı. Muhtara açılan kapı, aslında yüzüne vurulan bir tokat gibiydi. Henüz 3 yaşında olan F. çırılçıplak evde dolaşıyor, diğer çocuklar ise evdeki tek eşya olan yatağın üzerinde aç bir şekilde oturuyordu. Kaderin kendi hallerine bıraktığı çocukları, insanlık da kendi haline bırakmıştı... 4 çocuk, tuvaleti tıkanmış, her tarafı çöp yığını haline gelen evde sefalet ve açlık içinde yaşam mücadelesi veriyordu. Gördüğü manzara karşısında şaşkına dönen muhtar soluğu sosyal hizmetlerde aldı. Karınları doyrulan çocuklar hemen yurda yerleştirildi. Şimdi 4 kardeş açlığa veda etmenin mutluluğunu yaşıyor.
    reco_54
    reco_54
    Ödüllü Üye
    Ödüllü Üye

Erkek

türkiyede kriz...! Empty 15 yıl oku kazmacı ol

Mesaj tarafından reco_54 Paz 26 Ekim 2008, 7:40 pm

türkiyede kriz...! Manset

Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocaklarına alınacak 3 bin işçi için başvuran 37 bin 196 kişi arasında 1160 üniversite mezunu da bulunuyor. İşe girecek üniversite mezunlarına ise 2 asgari ücret maaş verileceği öğrenildi. TTK Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, madenci olmak için başvuran 1160 üniversite, 12 bin 352 lise ve dengi okulları, 8 bin 902 ortaokul ve 14 bin 782 ilköğretim okulu mezunu, 27 Ekim-10 Kasım tarihlerinde yapılacak mülakata katılacak. Görüşmelerde maden ocaklarına yatkınlıkları yönünde sınava tabi tutulacak adayların, uzunlukları 3 metreyi bulan maden direği taşımalarının yanı sıra kazma, kürek ve baltayı nasıl kullandıkları uygulamalı test edilecek. Üniversite mezunları da dahil olmak üzere avuç içlerine bakılarak işe yatkınlıkları belirlenmeye çalışılacak adayların, boy ve kilo dengesi de göz önünde bulundurularak yapılacak tercihlerin ardından noter huzurunda kura çekilecek.

Oğlum bile gelse sınava girmesi gerek

TTK Genel Müdürü Rıfat Dağdelen, her eğitim grubundan insanın, yerin metrelerce altında çalışmayı göze aldığına dikkati çekerek, “Hiç kimse, iş vaadiyle sahtekârlara aldanmasın. Direk taşımayı ve kazma kullanmayı bilmeyen madenci olamaz. Madenciliği bilmeyen, oğlum bile olsa kurumdan içeri giremez. 1 Ocak 2009’dan itibaren işbaşı yapılacak” dedi. İlk işe başlama ücreti 2 asgari ücret olarak belirlenirken, sonra kademe kademe artış yapılacağı belirtilirken, en yüksek ücret 2 bin YTL olacak.

Forum Saati Salı 19 Mart 2024, 11:09 am