HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

AMERİKAN BEYNİ FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

Join the forum, it's quick and easy

HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

AMERİKAN BEYNİ FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU FORUM SİTESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERKONU

Similar topics

AMERİKAN BEYNİ

pamukşeker20
      pamukşeker20
      Yasaklı
      Yasaklı

Kadın
      Burç Sembolü : Balık / 20 Şubat -  20 Mart
      Mesleği : oğlum
      Medeni Durumu : Bekar
      Çocuk Sayısı : 1
      Eğitim Durumu : üniversite
      Yaşadığı Şehir / Ülke : Denizli
      Resim Resim : AMERİKAN BEYNİ Girlmmel3ks
      Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
      Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : KEŞKE BUGÜN BİLDİĞİMİ DÜN BİLSEYDİM!!!
      Site Puanı Site Puanı : 49
      Rep Puanı Rep Puanı : 30

AMERİKAN BEYNİ Empty AMERİKAN BEYNİ

Mesaj tarafından pamukşeker20 Paz 18 Mayıs 2008, 11:48 am

Amerikalilarin Kafatasinin Içinde Ne Var?

--------------------------------------------------------------------------------

Amerika'da yaşayan bir Türk' den gelen mesaj:

Bütün arkadaşlara merhaba. Bugüne kadar şahit olduğum olaylar aklıma, başlıkta belirttiğim soruyu getirdi. Bazı olayları size de anlatıyorum.Bu konuda herkes kendi kararını vermekte özgürdür.

En son basıma gelen hadiseden başlayayım. Dün (2 Ekim Cumartesi) sabah 9`da, AT&T adli dünyaca meşhur telefon firmasından aradılar. "Bize üye olmak istercisiniz?" dediler. (Burada telefon şirketini kendin belirliyorsun, Türkiye`deki gibi tek şirketin yani Türk Telecom`un tekeli yok) Ben, "Türkiye`yi aramanın dakikası kaça?" dedim, telefondaki "45 çent" dedi. "Ben, 10 dakikalık görüşmeyi 2$`a yapıyorum" dedim. "İyi ye, bizimkisi 2$ değil 45 çent" dedi. "Bak kardeşim, ben 2$`a 10 dakikalık görüşme yapıyorum, anlatamadım mi" dedim. Bana "O zaman dakikasına kaç para veriyorsunuz?" demez mi? Kendi kendime "Al iste, sabah bir gerizekalı Amerikalı daha" dedim.Kendisine kibarca izah ettim: "10 dakika 2$`sa dakikası 20 çent yapar" dedim. Telefondaki beyinsiz "Mümkün değil bu kadar ucuza olamaz, siz işlem hatası yapmışsınızdır" dedi. Kendi kendime "Sen beni Amerikalı mi zannettin ki, 2$`i 10`a bölerken işlem hatası yapayım" dedim ve sabah günaha girmemek için "Kardeşim, sağol, ben sizin şirkete üye olmayacağım" dedim ve kapattım.

Geçenlerde McDonalds`da 3.01$ tutan borcumu ödemek için 5$verdim, 1 çent daha verdim. Herif, önce 5$`dan ne kadar para ustu vermesi gerektiğini hesap makinesi ile hesapladı, önce hesap makinesinin gösterdiği 1.99$`i bana bir suru bozukluk olarak geri verdi, sonra 1 çent daha verdi. Ben "Niye bu kadar bozukluk veriyorsun, direk 2$ kağıt para versene" dedim. Kus beyinli, bu sefer 5.01`den 3.01`i çıkardı ve hesap makinesinde 2 rakamını görünce bendeki parayı alıp, 2$ verdi. Şimdiye kadar hiçbir mağazada, kasiyerlerin bozuk para ödemek zorunda kaldıklarında bir miktar daha isteyip, bütün para geri çevirebildiklerini görmedim. Mesela hesap 15.25$ tutsa ve siz 20 $ verseniz, size 4 tane 1`lif, 3 tane 25 centlik verirler. hiçbirisi 1 tane 25cent alıp, tek bir 5dolarlik geri çevirmeyi düşünemez/hesap edemez.

Büyük bir mağazanın girişine ve raflarına su uyarıyı asmışlardı: "Mağazamızda gizli kamera sistemi vardır." Daha sonra sunu eklemeyi ihmal etmemişler, malum bu yazıyı okuyan Amerikalılar "Bana ne, ben zaten buraya gizli kamera sistemi almaya gelmedim" diyebilir diye. "Gizli kamera sistemi sayesinde, yapılan hırsızlıkları tespit edebiliyor ve mahkeme önünde delil olarak gösterebiliyoruz."

Bir bankanın ATM kartı müracat formunda su paragrafın altını imzalamanızı istiyorlar:" 5 haneli banka şifremi sayılardan ve harflerden oluşturacağıma, şifrenin tamamında ayni rakamı veya harfi kullanmayacağıma, Q ile 0`i, 2 ile Z`yi birbirine karıştırmayacağıma..... söz veririm" Anlaşılan bankaya gelen birçok şifre probleminde bunları birbiri yerine kullanıp da unutan o kadar çok insan vardı ki bu paragrafı eklemeye lüzum görmüşler

Su olayı da bir arkadaştan duydum, gerçek olduğunu söyledi: Kadının, biri evine yeni bir mikrodalga fırın almış. Kadının, bir de çok sevdiği bir kedisi varmış. Burgun kadının, kediyi yıkaması gerekmiş. Tabi kediyi yıkadıktan sonra bir de kurutmak lazım. Aklına bu isi çabucak halledebileceği parlak(!) bir fikir gelmiş. Islak kediyi alıp, mikrodalganın içine koymuş. Tabi zavallı kedi, mikrodalganın kapağı tekrar açıldığında olu bir şekilde fırının içinde boyluca yatıyormuş. Bu durum karsısında kadın, sevgili kedisini kaybetmenin intikamını almak için mikrodalga üreticisi firmanın aleyhinde yüklü bir tazminat davası açmış. Mahkemenin kararı ise su: Üretici firma, fırının kullanma kılavuzunda "İçinde kedinizi kurutmayınız" yazmadığı için suçludur ve istenen tazminatı ödemekle yükümlüdür.

Su hadiseleri hepiniz duymuşsunuzdur: CD sürücüler Japonya`da üretilip Amerikan piyasasına ilk girdiğinde Amerikalılar`in "Su Japonlar ne pratik insanlar, kolaylık olsun diye bilgisayarlara 'mug holder' (seramikten yapılan büyük bardaklar ki Amerikalılar kahve ve çorba içmek için çok kullanırlar) ilave etmişler" diyerek bir çok CD sürücünün 'tray' (CD sürücünün CD-ROM koymak için dışarıya çıkan kısmi, CD tepsisi) kısmını içi dolu ağır bardakları koymak suretiyle kırdıklarını; bilgisayarda "Press any key to continue" yazısı çıkınca fellik fellik klavyede 'any' yazılı tuşu aradıklarını duymayan yoktur.

İsin tuhafı, galiba Amerikalılar`da salak olduklarının farkında. Bir gün Elektromanyetik dersinde çocuklara soru çözerken "Biz, bu dersi 2. sınıfta alıyoruz" dedim (burada son sınıfta okutuluyor). Çocuğun biri daha evvel Türklerle kalmış, onları o kadar zeki bulmuş ki, bana "Ortaokul iki de mi, lise iki de mi?" diye sordu. Ben de "İlkokul ikide" diyecektim de çocukların geri zekalılığını yüzlerine vurmak gibi olmasın diye "Üniversite iki" dedim.

Hepinize sevgilerimle...
      ALINTI- uhm

Similar topics

-

Forum Saati Cuma 17 Mayıs 2024, 5:11 am