HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

Ölümsüz Savaşçı FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

Join the forum, it's quick and easy

HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

Ölümsüz Savaşçı FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU FORUM SİTESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERKONU

Similar topics

Ölümsüz Savaşçı

Herkonu Forum Sitesi
      Herkonu Forum Sitesi
      Admin
      Admin

Kadın
      Burç Sembolü : Burcunuzun Sembolü Lütfen
      Medeni Durumu : Evli
      Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
      Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : Söylemediğin sözün hakimi,
      söylediğin sözün mahkumusun.

Alim konuşuyorsa ; Bilirim susmasını ,
      Zalim konuşuyorsa ; Bilirim susmamasını !
      Cahil konuşuyorsa ; Bilirim susturmasını ,
      Bilmediğim konuda ; Bilirim konuşmamasını..

Körden DeğiL!! Nankörden,
      YüzSüzden DeğiL!! 2 YüzLüden,
      Tipi Bozuk OLandan DeğiL!! Sütü Bozuk OLandan Kork...

Ne kimseyi bir Hırs UğRuna Satarım..
      Ne de Kimseye yaLakaLık Yaparım..
      Ben Sadece,
      Bendeki doğruLarı Yaşarım..!.
      Site Puanı Site Puanı : 1337
      Rep Puanı Rep Puanı : 32

Ölümsüz Savaşçı Empty Ölümsüz Savaşçı

Mesaj tarafından Herkonu Forum Sitesi Ptsi 28 Ocak 2008, 8:00 pm

Ölümsüz Savaşçı

Asırlara meydan okuyan bir kahramanlık destanı

Zamanın sisinin perdelediği, kahramanların ve canavarların cirit attığı, macera ve yiğitlikler, zenginlik ve şanın hüküm sürdüğü büyülü bir dönemde, güçlü savaşçı Beowulf ürkütücü bir yaratık tarafından yok edilmenin eşiğindeki Danimarka krallığını kurtarmak üzere harekete geçer. Cüretkâr bir özgüven ve hırs yayan, iki metre boyundaki bu efsane Viking, bunun karşılığı olarak da tahta geçmeyi başarır.

Ülke halkına zulmedip dehşet saçarak sürekli panik ve korku içinde olmalarına neden olan acımasız canavar Grendel yüzünden ülkesi harap olan Kral Hrothgar’ın yardımına koşan Beowulf’un adı, krallığın dört bir yanına yayılır; yaptıklarını, yiğitliğini anlatan şarkılar söylenmeye başlar.

Ülkeyi vahşi canavardan kurtarmak Beowulf’a şöhret ve servet kazandırmıştır. Muazzam zenginlikler ve baş döndüren akıl çeldiriciler önüne serilir. Elde ettiği bu gücü ne kadar bilgece kullanacağı, onun bir savaşçı, kahraman, lider, koca ve en önemlisi de bir erkek olarak kaderini sonsuza dek belirleyecektir...

Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis, Beowulf destanını daha önce hiç anlatılmamış bir biçimde, benzersiz bir vizyonla aktarıyor. Yönetmen, İngiliz dilinin günümüze kadar gelen en eski destanını en çağdaş teknoloji ile anlatırken, dijital olarak geliştirilmiş canlı aksiyon sayesinde yeni bir sinema deneyimi oluşturuyor.

Filmin başrolünde Ray Wintone, sahtekar Kral Hrothgar rolünde Anthony Hopkins, Grendel’ın annesi rolünde Angelina Jolie, diğer önemli rollerde ise John Malkovich, Robin Wright Penn, Brendan Gleeson, Crispin Glover ve Alison Lohman yer alıyor. Filmin senaryosunu Neil Gaiman ve Roger Avary birlikte yazmış. “Beowulf”un görüntü yönetimi Robert Presley’e, müziği ise Alan Silvestri’ye ait.

Tüm modern kahramanların temeli...
      Zemeckis’in sinema uyarlamasında, büyük canavarlar ve kahramanlar, iyiyle kötü arasındaki sonsuz mücadele, ve yiğitlik ile şöhretin yapısının irdelenmesi gibi, şiirdeki karakterler ve temalarının pek çoğu mevcut olsa da, film okullarda okunan “Beowulf”tan çok farklı. “Doğrusu, orijinal şiire dair hiçbir şey bana hitap etmedi. Orta okulda bize onu okuma ödevi verilmişti ve ben şiirden hiçbir şey anlamamıştım; çünkü Eski İngilizce’ydi” diyen Zemeckis, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“O berbat ödevlerden biriydi. Sonrasında bunu gerçekten bir daha hiç düşünmedim; ilginç bir hikaye olacağı asla aklıma gelmedi. Ama Neil Gaiman ve Roger Avary’nin yazdığı senaryo okur okumaz ilgimi çekti. Onlara, ‘Şiirin kendisi benim için o kadar sıkıcı olduğu halde, senaryo nasıl oluyor da bu kadar büyüleyici olabiliyor?’ diye sordum. Bana verdikleri yanıt şöyleydi: ‘Şiir 7 ile 12. yüzyıl arasında bir tarihte yazılmıştı. Ama hikaye bundan önceki asırlar boyunca anlatılagelmişti. 7. yüzyılda sadece keşişler yazı yazmayı biliyordu. Dolayısıyla, büyük ölçüde düzeltme yaptıklarını varsayabiliriz’. Neil ve Roger metnin derinliklerini irdelemiş, satır aralarını okumuş, kaynak malzemedeki gedikleri sorgulamış ve keşişlerin neyi neden düzelttikleri (ya da ekledikleri) konusundaki teorileri doğrultusunda eklentiler yapmışlardı. Şiirin özünü korumayı başardılar ama çağdaş izleyicilerin anlayabileceği bir hâle getirdiler ve bu süreç sırasında devrim yaratacak bazı keşifler yaptılar.”

Hikayeyi daha da geliştirmek için yazarlarla çalışan Zemeckis, bir bakıma, lise öğretmenini gururlandıracak şekilde konunun öğrencisi oldu. “Okuduğumda senaryoya o kadar ilgi duydum ki, şiiri tekrar tekrar okudum, ‘Beowulf’ uzmanlarıyla konuştum ve kendimi efsanenin içine gömülmüş buldum. ‘Beowulf’taki pek çok tema İncil’den alınmış: Bir kahramanın serüveni, iyi ile kötü arasındaki savaş ve şanın bedeli. Görüyorsunuz ki ‘Beowulf’ Conan’dan Süpermen’e, İnanılmaz Hulk’a tüm modern kahramanlara temel oluşturuyor” diyor Zemeckis.

Vizyona Giriş Tarihi30.11.2007
      TürüMacera
      ÜlkeABD
      YönetmeniRobert Zemeckis
      Oyuncular
      Ray Winstone
      Anthony Hopkins
      Angelina Jolie
      Crispin Glover
      SenaryoNeil Gaiman, Roger Avary

Similar topics

-